ALKIŞLAR NİZİP İÇİN

ALKIŞLAR NİZİP İÇİN

BÜYÜKŞEHİRE EN ÇOK OYU NİZİP VERDİ

 

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Uzer, Nizip ilçesinin  30 Mart mahalli idareler seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir’e 39.430 oy vererek en çok oy veren ilçe olduğunu söyledi.

Ak Parti Gaziantep İl başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına seçimi kazanan belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı.

30 Mart mahalli idareler seçimini değerlendiren Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, seçimlere iyi bir atmosfer içinde gidildiğini ve vatandaşların milli iradelerini sandığa yansıttıklarını söyledi.

Uzer, "Güzel bir atmosfer içerisinde sandığa giderek vatandaşlarımız görüşlerini ortaya koydular. 3 ay süren uzun bir seçim kampanyası dönemimiz oldu. Bu 3 ay’ı doya doya halkımızla bir arada geçirdik. Özellikle Antep için söylemek gerekirse önemsiz hadiselerin dışında sağlıklı bir seçim yaptığımız düşüncesindeyim. "Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de  itirazlar var" diyen Ahmet Uzer, açıklamasını şöyle devam etti.

"Ama görünen o ki itirazlar çok bir şey değiştirmeyecek. Büyükşehir’de anormal derecede bir fark var. Bunun nesine itiraz edildiğini ise anlamış değiliz. Diğer partiler de yasal haklarını kullanıyorlar. Buna itirazım yok. Sandık başlarında duran arkadaşlarımıza talimatlarımız ne bizim bir oyumuzu başkasına kaptırın ne de başka bir rakip partinin haram oyunu bize yazdırmayın oldu. Öncelikle yeni seçilen belediye başkanlarımıza başarılar diliyoruz." dedi.

sayın başbakanımızın huzuruna görevini yapmış bir şehir olacak çıkacağımız için çok mutluyum ve sevinçliyiz" açıklamasında bulundu.

"Belediye meclis üyelerinde de ciddi bir ağırlığımız oldu" diyen Uzer, sözlerini şöyle tamamladı:

"Büyükşehir Meclisinde 44 tane AK Partili 9 tane muhalefet partili meclis üyesi var. Büyükşehirde en çok oyu Nizip İlçemizden aldık.Bu durumdan dolayı Nizip ilçesine büyük hizmetler sağlayan ilçede 3. dönemle bir ilki gerçekleştiren gariban babası kardeşim Nizip Belediye Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan’ı kutluyorum şahsında tüm çalışma arkadaşları ve vatandaşlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehirde 490 bin 398 oy aldık. Ben bu fotoğrafın oluşmasında milletvekillerimiz, geçen dönem bu başarının oluşmasında katkıları olan belediye ilçe başkanlarımız, sayın Fatma Şahin’e ve teşkilatımızın tüm üyelerine çok teşekkür ediyorum. Allah dirliğimizi birliğimizi bozmasın diyorum. Nice seçim zaferlerine diyorum." dedi.

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanlığını büyük bir oranla kazanan Fatma Şahin ise milletin 8. sınavından başarı ile çıktıklarını söyledi.