NİZİP ZİRAAT ODASI ONA IŞIK TUTTU

NİZİP ZİRAAT ODASI ONA IŞIK TUTTU

Yeniyazı Mahallesinde bulunan Mehmet Aslan, hobi olarak almış olduğu 20 tavuğun sayısını 500e yükselterek çocuklarına hayvan sevgisini aşılamak için yaptığı çalışmayı mesleğe çevirdi.

 

Nizip Ziraat Odası Genel Sekreteri Fatih Altunsesin destek ve fikirleriyle yola çıkan Mehmet Aslan, daha sonra yakınları ve arkadaşlarının yumurta istemeye başlaması üzerine eşiyle beraber hem tavuk sayısını artırmış oldu hem de yumurta satarak kazanç elde etmeye başladı.

 

Ziraat Odasına katkıları nedeniyle teşekkür ziyaretine gelen Aslan, Oda Başkanı Sıddık Durmaz ve Genel Sekreter Fatih Altunsese, teşekkür ederek onların sayesinde hiç aklıma olmayan bir işe girdim ve şimdi eşim sayısını yükseltmiş olduğum tavuklara bakarak onlardan yumurta elde ediyor buda bütçemize ayrı bir katkı sunuyor ilerleyen zamanda çalışmalarımızı sürdürdüğümüz alanı daha da büyüterek işlemlerimize devam edeceğiz dedi.

 

Ziraat Odası Genel Sekreter Fatih Altunses ise, bizler oda başkanımızın bizlere verdiği talimatla her zaman her konuda çiftçilerimizin yanındayız onların ne sorunu olursa bizler daima varız diyerek bu çalışmadan dolayı bu arkadaşımızı ve eşini tebrik ediyorum dedi.