NİZİP GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU NTO DA TOPLANDI

NİZİP GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU NTO DA TOPLANDI

Nizip Genç Girişimciler Kurulu ilk toplantısını Nizip Ticaret Odasında gerçekleştirdi.

Toplantıya TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Bşk. Yrd. Nihat Kadir Özyurt, İl Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Ahmet Deniz Altınbaş, İl Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Ömer Kılınç, Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Alpay, Nizip Ticaret Borsası Genel Sekreteri M.Eray Ölçal ve Nizip Girişimci Kurul üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Bşk. Yrd. Nihat Kadir Özyurt ; Genç Girişimciler Kurulu genç girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzerine kurulduğunu belirtti. Ülkemizdeki genç girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük etmeyi amaçlamıştır.

Genç girişimcilerde sosyal sorumluluk bilinci oluşturulmasını ve aynı zamanda genç girişimcilerin sivil toplum kuruluşlarında, yerel yönetimlerde görev almalarını teşvik etmek, çalışmaları ve projelerinde bu kurumlarla ortaklık kurmaları sağlanmaktadır. Oluşturduğumuz bu kurul ve yapacak olduğumuz çalışmalar neticesinde Nizip Ekonomisin ve kültürel yaşantısına katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Bundan sonra ki süreçler de Girişimci Kurul üyelerimizle her ayın 8inde bir araya gelerek fikirlerimizi ve projelerimizi paylaşacağız.dedi.

Toplantının sonunda Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Alpay, Nizip Ticaret Borsası Genel Sekreteri M. Eray Ölçal ve TOBB GGK İl Bşk. Yrd. Nihat Kadir Özyurt, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  başlatmış olduğu İstihdam Seferberliği 2019 Burada İş Var kampanyasına destek verdiklerini açıklayarak, İş dünyasına hayırlı olmasını dilediler.