Öğrencilerden İzmir’e yardım eli

Öğrencilerden İzmir’e yardım eli

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim tarihinde gerçekleşen depremde bir çok insan, yakınlarını ve evlerini kaybetti. Depremde evleri zarar görenler çadırlarda kalmaya devam ederken, bölgeye yardım Türkiye’nin birçok yerinden yardım geldi. Öğrenciler de, sosyal sorumluluk projesi başlattı.

İzmir’de gerçekleşen depremin üzüntüsünü yaşayan Türk Kızılayı Nizip Şubesi organizesinde Nizip Anaokulu, Ali Rıza Alparslan Anaokulu, Dr. Mustafa Özyurt Anaokulu ve Ertuğrul Gazi Anaokulu minik öğrencileri ailerinin katkılarıyla, deprem bölgesine yardım için harekete geçti. “ Minik kalpler iyilik için elele “ kampanyası çerçevesinde ana sınıfı öğrencileri, deprem bölgesindeki ihtiyaçları belirleyerek sosyal sorumluluk projesi için çalışmalara başladı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan, bölgede en çok ihtiyaç duyulan battaniye ürünleri oluşan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. 

Türk Kızılayı Nizip Şube Başkanı Mehmet Genç, “Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle duyarlı ve vicdanlı bir nesil olarak yetişen öğrencilerimiz, İzmir’de yaşanan üzücü depreme duyarsız kalmadı. Ülkesine ve çevreye karşı sorumluluk duygusu olan, merhametli ve duyarlı öğrencilerimize ve velilerimize başlattıkları anlamlı yardım kampanyası için teşekkür ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.