EMEK SADECE BİR SEMT ADIYMIŞ

EMEK SADECE BİR SEMT ADIYMIŞ

EMEK SADECE BİR SEMT ADIYMIŞ

Siyasette emeğin sadece bir semt adı olduğunu sosyal medyadan yazılanları görünce hak verdim. İktidara yakınsan ve iktidarın yanlışlarını da görmezden geliyorsanız sizden iyisi yoktur. Ama yanlışları söyleyip uyarırsan o vakitte neden buradasın derler. Tamam dersin istifa ediyorum ve istifa edip başka bir siyasi oluşuma geçersin, hop bu defa yok şu oldu yok bu oldu demeye başlarlar. Sosyal medyada klavye yalakaları ortaya çıkıp havlamaya başlar. O yüzden siyasette bir geçmişe bakmakta fayda vardır. Dün birbirine karşı her türlü hakareti yapanlar, menfaati olunca bir anda kanki olabilmektedir. Bazılarının ise koltuğu gidince gittiği yeri yerden yere vurmaya başlar. Çok şükür ne koltuk beklentimiz oldu nede koltuğa yapışanlardan olduk. 

BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ, AMA HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR
 
Menfaati öldürmenin en kolay yolu nedir bilir misiniz?
İşte bu sorunun cevabına en güzel sözleri Merhum Erbakan Hocanın o muhteşem cümlesi halen kulağımızda çınlamaktadır. 'Bizim davamızda kimse kendi için yaşamaz, herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en kolay yolu budur'. 

AYRIŞTIRAN DEĞİL, BİRLEŞTİREN OLMAYA ÇALIŞALIM

Evet her konuda kalp kırmamaya dikkat etmeliyiz. Gerek siyaset, gerek iş, gerekse yaşantımızın her alanında birbirimizin kalbini kırmamaya çalışmalıyız. İnsanları kutuplaştırıp ayırmak yerine birleştirici olmaya gayret etmeliyiz. Her insanın hatası olabilir ama bu önemli olan bu hatalardan ders çıkartılıp doğrulara ulaşmaktır. Birlikte yol aldığınız insanları bir anda sizden ayrıldılar diye türlü türlü ithamlarda bulunmak hiçbir müslümana yakışmaz. Özellikle siyasette beraber yol yürüyen kişilerin ayrılınca birbirleri hakkında yalan ve iftiralarda bulunması hiç etik değildir. Unutmayalım görüş ayrılıkları her vakit olabilir ama bu ayrılıklar hiçbir vakit hakarete veya iftiraya dönüşmemelidir.