Nizipte Türk Halk Müziği Korosu Yetişiyor

Nizipte Türk Halk Müziği Korosu Yetişiyor

Nizipte Türk Halk Müziği Korosu Yetişiyor

Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan Türk Halk Müziği Korosu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi, Kadınlar Lokali binasında Türk Halk Müziği Korusu adıyla bir kurs açtı. Kursa öğretmen ve çeşitli meslek dallarında faliyet gösteren birçok vatandaş kayıt yaptırdı.

Nizip Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni ve Halk Müziği Sanatçısı İbrahim Uysal, yönetiminde müzik eğitimi alan kursiyerler, yaptıkları provalarla gelecek vaat ediyor.

Kursiyerlerin yeteneklerine dikkat çeken Halk Müzik Sanatçısı ve Halk Eğitimi Merkezi Müzik Öğretmeni İbrahim Uysal; Nizipteki yetenekleri keşfediyoruz, güzel bir ekip yetiştiriyoruz ve ilk konserimizi 24 Kasım Öğretmenler Gününde vermeyi planlıyoruz dedi.

Her hafta Çarşamba günleri 19.00 ile 21.00 saatleri arasında Nizip Belediyesi tarafından hizmete açılan Kadınlar Lokali binasında eğitim verilen Türk Halk Müziği Korosunun bu haftaki konukları Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Azgıt, Mili Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Mili Eğitim Şube Müdürü Mehmet Demir ve Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cem Kayar idi.

Müzik çalışmalarının ardından birer konuşma yapan Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Azgıt ve Mili Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Türk Halk Müziği korusunu ilçeye kazandıran Halk Müziği Sanatçısı ve Halk Eğitimi Merkezi Müzik Öğretmeni İbrahim Uysal başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler.