BURSA GAZİANTEPLİLER DERNEĞİNDEN KINAMA VE TAZİYE

BURSA GAZİANTEPLİLER DERNEĞİNDEN KINAMA VE TAZİYE

Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşanan terör saldırısından dolayı kınama ve taziye mesajı yayınladı.

 

Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesinde sokakta yapılan kına gecesinde kalabalığın arasına karışan canlı bomba teröristin üzerindeki patlayıcıyı infilak etmesiyle yaşanan terör saldırısı tüm ülkeyi yasa boğdu. Bursa Gaziantepliler Derneği, yaşanan hain terör saldırısını yayınladığı bildiriyle lanetledi.

Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu açıklamasında şöyle konuştu:

Dünyada Gazi ünvanına sahip tek şehir olan Gaziantep’imizin incisi Şahinbey ilçesinde yaşanan hain terör saldırısını lanetliyoruz. Şahinbey ilçemizin Beybahçe Mahallesi’ndeki 91007 Nolu Sokak’ta Siirtli kardeşlerimiz tarafından yapılan kına gecesine davetli gibi gelen ’canlı bomba’ teröristin saldırısı sonucu hayatını kaybeden şehit vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

GAZİ’LİK ÜNVANI BOŞUNA VERİLMEDİ”

Yapılan açıklamalara göre canlı bomba terörist tamamen bomba yüklü el arabasıyla düğüne girerek ölü sayısını arttırmayı amaçlamıştır. 15 Temmuz’da yaşanan FETÖ terör örgütü tarafından yapılan hain kalkışma girişiminde başarılı olamayan güçler doğu illerimizde onlarca masum vatandaşımızı hedef almaktadır. Halkımızın düğün evini cenaze evine çeviren insan görünümlü şeytanlar hain emellerine asla ulaşamayacaklardır. Tarih boyunca hiçbir sömürge ve kuşatmaya boyun eğmeyen Gaziantep, şanlı tarihinden ve ecdadından aldığı güçle ülkemizin birliği, bütünlüğü ve bağımsızlık mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir. Elhamdülillah bize Gazi’lik unvanı boşuna verilmedi. Biz Gaziantepliler İşmar avarası”deriz. Yani her an hazır durumdayız. Devletimize ve milletimize karşı yapılan bu terör saldırılarına yönelik dün olduğu gibi bugün de harekete geçmek için küçük bir işaret beklemekteyiz.”