İNTİHARDAN KURTARIP  İŞVEREN BELEDİYE BAŞKANINA BÖYLE TEŞEKKÜR EDİYOR

Nizip ilçesinde, iş bulamadığı ve ailevi sorunları olduğu için defalarca intihar teşebbüsünde bulunan Veli Genç, kendisini işe alarak hayatını kurtardığına inandığı belediye başkanına yıllardır üzerinde fotoğrafı basılı olan tişörtüyle temizlik yaparak teşekkür ediyor.

 

Nizip´te oturan ve inşaatlarda amelelik yapan 3 çocuk babası Veli Genç (53), 2008 yılında alkol bağımlısı olması, iş bulamaması nedeniyle ailevi sorunlar yaşamaya başladı. Bu süreçte defalarca ilçe merkezindeki elektrik direklerine çıkarak intihar teşebbüsünde bulunan Genç, güvenlik güçlerince ikna edildi. Ancak, iş bulamadığı için intihar teşebbüsünü birçok kez tekrarlayan Genç, 2008 yılında Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan tarafından işe alındı. Belediyede temizlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Genç, zaman içerisinde ailevi sorunlarını aştı ve alkolü bıraktı.

 

Veli Genç, son dönemlerde intiharın eşiğindeyken hayatının değişmesini sağladığına inandığı Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan´ın fotoğrafı bulunan tişörtüyle temizlik yapmaya başladı. Görev yaptığı caddeleri üzerinde belediye başkanının fotoğrafı bulunan tişört ile temizleyen ve görenleri şaşırtan Veli Genç, belediye başkanı Akdoğan´a sevgisini bu şekilde gösterdiğini ve bir anlamda teşekkür ettiğini söyledi.

Bu durumun kimi çevrelerce yadırgandığını ve eleştirildiğini ancak kendisinin çok mutlu olduğunu ifade eden Veli Genç, şöyle dedi:

 

"Ben belediyede işe girmeden önce maddi sıkıntılar yaşıyordum, ailemle aram kötüydü ve her gün alkol alıyordum. Sonunda benim için kurtuluşun ölüm olacağına inandım ve birçok kez elektrik direğine çıkarak intihara teşebbüs ettim. 2008 yılında Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan elimden tuttu beni ölümden, ailemi de dağılmaktan kurtardı, işe aldı. Bugün çocuklarımın karnı doyuyor, ben alkolden kurtuldum ve hayatım yeniden şekillendi. Hayatımdaki bu değişimi önce Allah?a sonra da belediye başkanımıza borçluyum. Bu nedenle ben de başkanımızın fotoğrafını tişörte bastırarak gururla giyiyorum ve giymeye de devam edeceğim."