EVDE ALDIĞI EĞİTİMLE OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ

http://www.youtube.com/embed/5kcvRdGS3hg Doğumundan itibaren böbrek rahatsızlığı yaşayan Mehmet Çakar, ilk karnesini almanın sevincini yaşadı.

11 yaşındaki Mehmet Çakar,  Abdulkadir Sayın Rehberlik ve Araştırma Merkezinin çabaları ile yıllar sonra ilk karnesini Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda düzenlenen törenle Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları’nın elinden aldı.

İlk defa karne alan Çakar’ın heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunurken, Abdulkadir Sayın Rehberlik Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Kaplan; “Mehmet Çakar adlı öğrencimiz artık okuma yazma öğrendi” dedi. 

Müdür Yardımcısı Kaplan yaptığı açıklamada: “  Geçirdiği böbrek rahatsızlığından dolayı, sürekli olarak okula devam edemeyen öğrencimiz Özel Eğitim Öğretmenimiz Tuğba GÖKSU hafta içi günde 2 saat hasta çocuğun evine giderek okuma yazma ve diğer alanlarda akademik destek veriyor. Mehmet, hayatında hiç karne almadığını ve bunun özlemi içinde olduğunu söyledi.  Bizlerde Sayın Kaymakamımız Harun Sarıfakıoğulllarına ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz Gündeş’e bu durumu ilettik. Sağ olsunlar bizleri kırmadılar ve onların katılımları ile bu öğrencimize ilk karnesini verdik” diyerek duygularını dile getirdi.

Törene Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları ve Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş’in yanı sıra, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mahmut Şahin ve çok sayıda öğretmen katıldı.