Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
NTO Sponsorluğunda Bilgi Yarışmaları Başladı
NİZİPTE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜ
AK PARTİ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNE YOĞUN
AKDOĞAN MEHMET SARI YA SAHİP
BİLAL ERDOĞANIN NİZİP SEVGİSİ


AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin Nizip Ticaret Odası’nda - SİYASET - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
AB BAKAN YARDIMCISI ALİ ŞAHİN NİZİP TİCARET ODASI’NDA
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 18-06-2016 / 00-48

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  

http://www.youtube.com/embed/zVfXLfVmob0


Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin Nizip Ticaret Odası’nı ziyaret ederek NTO yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi. 


Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri tarafından karşılanan Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin gördüğü sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti.

11 Mayıs tarihinde Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin ’e yapılan ziyarette Zeugma’nın turizme açılması gerektiği konusunda ortak bir görüş oluştuğunu belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, önemli turizm potansiyelimiz olan Zeugma’nın tanıtımının yapılarak bir an önce bölgemize kazandırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Özyurt konuşmalarında; “Bakan Yardımcımız Ali Şahin Bakanlık olarak Nizip için hazırlanacak projelere her türlü destek sözü vermiştir. Bu kapsamda Temmuz ayı içerisinde AB Bakanlığı uzmanlarının katılımıyla Odamıza AB proje hazırlama eğitimi düzenlenecektir. İlçemiz adına turizmin gelişmesi artık önem arz etmeye başlamıştır. Çünkü iller gibi ilçelerde potansiyel varlıklarını ön plana çıkarmak adına çalışmalar yapmaktadırlar. Üyelerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda ilçemiz turizmi adına neler yapabileceğimizi "Ortak Akılla" ortaya koymamız gerekir. Örneğin, Ak-İş Ticaret ile Fevkani Kilisesi arasındaki yolda kadın girişimcilerimizi arttırmak adına küçük işyerleri yapılması ve orada kadın girişimcilerimizin el emeğiyle üretmiş oldukları yöresel ürünlerini satışa sunmaları ve bu yolun "Tarihe açılan kültür yolu" şeklinde dizayn edilmesi gibi fikirler oluşabilir. Tarihi evlerimizin restorasyonu olarak farklı bir fikirde geliştirilebilir. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Sayın Ali Şahin ’e odamızı ziyaret ettikleri için kendilerine çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.


Bakanlık olarak Nizip için hazırlanacak projelere her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin ise, “Nizip ile ilgili turizm projelerinin bakanlığımıza sunulması ilçemiz turizminin gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.

AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin konuşmasında; “AB Bakanlığı’nın elinde önemli proje kaynakları bulunmaktadır. Bakanlığımıza bağlı ulusal ajansın elinde 2020 yılına kadar harcaması gereken 830 milyon Euro civarında bir kaynak var. Bu kaynak 2020 yılına kadar sivil toplum kuruluşlarına, belediyelere, üniversitelere ve eğitim kurumlarına proje karşılığında aktarılması için tahsis edilmiştir. Bu kapsamda Nizip’te bulunan diğer kurumlarla güç birliği yaparak Nizip Ticaret Odası öncülüğünde sonuç odaklı AB projelerinin hazırlanıp bakanlığa sunulması açısından ve Nizip’e kaynak aktarılması ile ilgili bir sıkıntı yaşamayız. Eğer bunu başarabilirsek Nizip için önemli bir misyonu yerine getirmiş oluruz.”dedi.


AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin Nizip Ticaret Odası’nda : Google'da Ara
AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin Nizip Ticaret Odası’nda


 
 
AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin Nizip Ticaret Odası’nda
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  AK PARTİ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNE


         Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Ak Parti Nizip Belediye Başkan adayı Mehmet Sarı,  gündüz esnaf ve vatandaş ziyaretleri, akşam ise gece

  AKDOĞAN MEHMET SARI YA


         Ak Parti Nizip Belediye Meclis üyesi adayı Hasan Ülker tarafından Kıbrıs mahallesinde dayanışma toplantısı yapıldı. Toplantıya Nizip Belediye Başkan