Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN RAMAZAN ETKİNLİĞİ
NİZİPTE SURİYELİ YETİM ÇOCUKLARA İFTAR
ÖZLEM KREŞ TEN RESİM SERGİSİ
AK PARTİ İL YÖNETİMİ NİZİP BELEDİYE
BAŞKAN SARI YETİMLERLE BULUŞTU


REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 03-12-2018 / 15-49

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

Adana?da gerçekleştirilen Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme toplantısına, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Polat, Yönetim Kurulu Üyesi Harun Aslan, Meclis Başkan Yardımcısı Haşim Aslan, Meclis Üyesi Reşat Oktay, Meclis Üyesi Coşkun Güngördü ve Genel Sekreter Eray Ölçal katıldı.

Toplantıda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Biz bu çalkantılı dönemin geçici olduğuna inanıyoruz. Türkiye´nin temelleri sağlamdır, biz buna benzer işleri son 25 yılda defalarca atlattık, hepsinin de üstesinden geldik ve yolumuza devam ettik" dedi.?

Hisarcıklıoğlu, kentteki bir otelde düzenlenen "Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı" öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, toplantıda hem sorunları konuşacaklarını hem de önerilerini doğrudan bankacılara ileteceklerini söyledi.

 Bankacıların, reel sektörün sıkıntılarını dinlemek için sahaya inmesinin önemli olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Bu toplantılarla, reel sektörle finans sektörü birbirlerini daha iyi anlayacak, ortak çözümler geliştireceğiz." diye konuştu.

 Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: "Her iki sektörün de güçlenmesine ihtiyaç var. Bu kapsamdaki önerilerimizi hükümetimize ilettik, iletmeye de devam ediyoruz. Reel sektörün, özellikle de KOBİ´lerin finansmana erişim imkanlarının önünün açık olması lazım. Bu aslında Türk ekonomisi için de hayati önemde. Son dönemde ekonomimizde olumlu gelişmeleri gözlemliyoruz ancak ekonomideki canlanma istediğimiz noktada değil. Bu konuda odalarımız ve borsalarımızdan gelen, bizim de hükümete ilettiğimiz birçok öneri var. Bunların bir kısmı hayata geçmeye başladı. 4 sektördeki KDV ve ÖTV indirimleri hayata geçti, böylelikle hükümetimiz ilk olumlu adımı atmış oldu. Bu da piyasalara canlılık verdi, bundan gayet memnunuz. Sonrasında Kısa Çalışma Ödeneği aktif hale geldi, sonra yine ödeme sıkıntısına düşen düzgün mükelleflerin SGK borçlarına 60 ay erteleme ve vadelendirme sağlandı ki bu da bize nefes aldırıyor. Tüm bu önlemler piyasalara moral vermektedir. Biz, bu çalkantılı dönemin geçici olduğuna inanıyoruz. Türkiye´nin temelleri sağlamdır, biz buna benzer işleri son 25 yılda defalarca atlattık, hepsinin de üstesinden geldik ve yolumuza devam ettik."

 Reel sektör ile finans sektörünün el ele verdiğini belirten Hisarcıklıoğlu, "Bu tarihimizde bir ilk. İlk defa finans sektörü ile reel sektör birlikte ´Ne yapabiliriz?´ diye çalışıyoruz. Bu kapsamda, şuna inanıyoruz ki hepimiz Türkiye için varız. Birbirimizle ayrılmaz bir bütünüz. Biz varsak finans sektörü var, finans sektörü varsa biz varız. Bu tekerlek bu tümsekte kalmaz, bu tümseği aşacağız. İnişinin de daha hızlı olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.

 - "Ülkenin büyümesine hep birlikte katkı sağlayacağız"

 Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın da "Neyi iyi yapıyoruz, neyi daha iyi yapabiliriz bunları konuşacağız, öz eleştiri yapacağız. İnşallah ülkenin hep birlikte büyümesine katkı sağlayacağız. Biz olmadan büyüme olmuyor, siz olmadan biz olamıyoruz. Aynı gemideyiz." diye konuştu.

 Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Osmaniye ve Kilis´ten oda ve borsa başkanları ile üst düzey banka yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen toplantı basına kapalı yapıldı.


REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK : Google'da Ara
REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK


 
 
REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN RAMAZAN ETKİNLİĞİ


         Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Nizip ilçesinde düzenlenen Geleneksel Ramazan Şenliklerinde ünlü ilahi sanatçısı Abdurrahman Önül sahne al

  NİZİPTE SURİYELİ YETİM ÇOCUKLARA İFTAR


         Kızılay, Nizip ilçesinde kalan Suriyeli 500 yetim çocuğa iftar verdi.    Nizip ilçesinde bulunan Suriyeli 500 yetim çocuk, aileleri birlikte