Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KONULU TOPLANTI
IPA HEYETİ NİZİP TE SURİYELİLERİ
NİZİP DEVLET HASTANESİ NDE GEBE BİLGİLENDİRME
NİZİP TE BAĞIŞLANAN KURBANLAR MEHMETÇİKLERE ULAŞTI
TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI GAZİANTEP TOPLANTISINA KATILDIK


MİKRO FİNANS A İLGİ ARTIYOR - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
MİKRO FİNANS A İLGİ ARTIYOR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 07-08-2017 / 16-53

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

Nizip ilçesinde bulunan ve Mikro Finans?tan aldığı krediyle ilk olarak dolmalık işiyle uğraşan Halise Ekmekçi şimdi gelinlik ve abiye üzerine mağaza açarak işlerini büyütmenin mutluluğunu yaşıyor.

Konuyla ilgili konuşan Halise Ekmekçi, bundan 6 yıl önce Mikro Finans ile tanıştım o gün kurmuş olduğumuz gurupla ilk sermaye olan 500 lirayı alarak dolmalık satmaya başladığını ifade etti.

İlk olarak küçük çalışmalar yaptığını daha sonra ise bir işyeri açtığını ifade eden Ekmekçi şunları söyledi.

İşlerimin iyi olduğunu görünce her yıl hem işimi hem de sermayemi artırdım ve bunun üzerine gelinlik ve moda üzerine bir işyeri açtım ve şuan da yanımda iki sigortalı elamanın çalışıyor yani mikro finans hayatımı değiştirdi işimin büyümesine katkı sağladı bu nedenle başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yetkililere teşekkür ediyorum dedi.

Saha Sorumlusu Duygu Akfırat ise, mikro finans biriminin dar gelirli vatandaşlara iş yapmaları için bir miktar par verdiğini ve bu şekilde vatandaşlara yardımcı olduğunu belirtti.

İlk olarak 100 ila bin lira arasında kredi verdiklerini anlatan Akfırat geçen zaman diliminde bu kredi miktarlarının da artığına dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı.

Çalışmalarımız kapsamında kredi kullanmak isteyen üyelere ev ziyaretleri gerçekleştirerek gerekli bilgilendirmede bulunuyoruz daha sonra ise uygun olan üyelere belirtilen miktarlarda kredi vererek onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz mikro finans birimine her geçen gün ilginin artığını görüyoruz çünkü bizler bu işe başladığımızda yaklaşık 100 üyemiz bulunuyordu şimdi ise bu sayı 500?e ulaşmış durumda bizler vatandaşlarımız için çalışıyoruz dileyen her vatandaşımız Hükümet Konağı girişinde bulunan şubemize başvuru yapıp kredilerden yararlanabilirler dedi.

 


 


MİKRO FİNANS A İLGİ ARTIYOR : Google'da Ara
MİKRO FİNANS A İLGİ ARTIYOR


 
 
MİKRO FİNANS A İLGİ ARTIYOR
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  NİZİP TE BAĞIŞLANAN KURBANLAR MEHMETÇİKLERE


         Suriye´nin Afrin bölgesinin terör örgütü PYD/PKK´dan temizlenmesi amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı?na deste

  TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI GAZİANTEP TOPLANTISINA


         Türkiye Teknoloji Buluşmalarının bu yılki ana konusu olan ?Dijitalleşme ve e-ticaret?, TOBB ve Türk Ekonomi Bankası iş ortaklığı ile Turkcell ana spons