Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
HAPİS CEZASI BULUNAN ZANLI DAHA
NİZİP TE MÜTEVELLİ HEYETİ SEÇİMİ YAPILDI
MAHALLE BEKÇİLERİNDEN KAÇAKÇILARA DARBE
NİZİP MUHTAR SPOR DAN VALİ GÜL
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZÎ SERTİFİKA TÖRENİ


KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 09-03-2018 / 17-13

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  


8 Mart Dünya Kadınlar Günü düzenlenen etkinliklerle Nizip Ticaret Borsası Konferans Salonu?nda kutlandı.

 

Nizip Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan öğretmen ve öğrencilerin yer aldığı  ?8 Mart Dünya Kadınlar Günü? programa Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı ve çok sayıda davetlinin katılımıyla, saygı duruşu ve İstiklal marşı akabinde başladı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Nizip Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlknur Kılıçparlar; ? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslar arası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Kadınların hayatta yaptığı fedakarlıkları ve çektikleri cefayı anlatmaya kelimeler, kutlamaya da bir gün yetmez. Bizde ilçemizde bir farkındalık oluşturalım hayatımıza değer katan kadınlarımızı unutmayalım diye, doğaya, hayvana ve insana yapılan her türlü şiddete Hayır bilincinden yola çıkarak bu programı hazırladıklarını söyledi.

 

Nizip Alkan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kız Öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kadına Şiddete Hayır içerikli kart gösterisi ile devam eden program öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanıp oynanan ??Çilemin Gözyaşları?? adlı tiyatro gösterisi ile son buldu.

 

Program sonunda konuşan İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, şunları söyledi.


? Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarımızın, çeşitli olumsuzluklarla karşı karşıya kalması bizleri derinden üzmektedir.Özellikle de kadına yönelik şiddetin sıkça konuşulduğu şu günlerde 8 Mart bizler için daha da fazla önem kazanmıştır.Kadınlara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi,ayrımcılığın sona erdirilmesi,kadınların maruz kaldığı ekonomik haksızlıkların giderilmesi,çalışma koşullarının düzeltilmesi hepimizin temennisidir.Bu duygu ve düşüncelerle Kadına şiddetin anlatıldığı bu program ve tiyatro oyununun hazırlamasında büyük fedakarlıklar gösteren öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunar tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü?nü en içten dileklerimle kutlarım? dedi.

 
KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI : Google'da Ara
KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI


 
 
KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  HAPİS CEZASI BULUNAN ZANLI


         Hakkında kesinleşmiş 6 yıl 8 ay hapis cezası bulunan zanlı polis ekiplerinin başarılı operasyonuyla yakalandı.   Alınan bilgiye göre, İlçe

  NİZİP TE MÜTEVELLİ HEYETİ SEÇİMİ


         Nizip ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´nda bir yıl boyunca görev yapacak mütevelli heyetleri seçildi.   Nizip Kaymakamı