Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CUMHUR İTTİFAKININ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ
MEHMET SARI SAHADAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER
ÖĞRENCİLER MAĞAZADA KİTAP OKUDU
PROJE YAZMA VE KAYS PROJE GİRİŞ


İNTİHARDAN KURTARIP İŞVEREN BELEDİYE BAŞKANINA BÖYLE TEŞEKKÜR EDİYOR - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
İNTİHARDAN KURTARIP İŞVEREN BELEDİYE BAŞKANINA BÖYLE TEŞEKKÜR EDİYOR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 09-10-2018 / 16-55

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

Nizip ilçesinde, iş bulamadığı ve ailevi sorunları olduğu için defalarca intihar teşebbüsünde bulunan Veli Genç, kendisini işe alarak hayatını kurtardığına inandığı belediye başkanına yıllardır üzerinde fotoğrafı basılı olan tişörtüyle temizlik yaparak teşekkür ediyor.

 

Nizip´te oturan ve inşaatlarda amelelik yapan 3 çocuk babası Veli Genç (53), 2008 yılında alkol bağımlısı olması, iş bulamaması nedeniyle ailevi sorunlar yaşamaya başladı. Bu süreçte defalarca ilçe merkezindeki elektrik direklerine çıkarak intihar teşebbüsünde bulunan Genç, güvenlik güçlerince ikna edildi. Ancak, iş bulamadığı için intihar teşebbüsünü birçok kez tekrarlayan Genç, 2008 yılında Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan tarafından işe alındı. Belediyede temizlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Genç, zaman içerisinde ailevi sorunlarını aştı ve alkolü bıraktı.

 

Veli Genç, son dönemlerde intiharın eşiğindeyken hayatının değişmesini sağladığına inandığı Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan´ın fotoğrafı bulunan tişörtüyle temizlik yapmaya başladı. Görev yaptığı caddeleri üzerinde belediye başkanının fotoğrafı bulunan tişört ile temizleyen ve görenleri şaşırtan Veli Genç, belediye başkanı Akdoğan´a sevgisini bu şekilde gösterdiğini ve bir anlamda teşekkür ettiğini söyledi.

Bu durumun kimi çevrelerce yadırgandığını ve eleştirildiğini ancak kendisinin çok mutlu olduğunu ifade eden Veli Genç, şöyle dedi:

 

"Ben belediyede işe girmeden önce maddi sıkıntılar yaşıyordum, ailemle aram kötüydü ve her gün alkol alıyordum. Sonunda benim için kurtuluşun ölüm olacağına inandım ve birçok kez elektrik direğine çıkarak intihara teşebbüs ettim. 2008 yılında Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan elimden tuttu beni ölümden, ailemi de dağılmaktan kurtardı, işe aldı. Bugün çocuklarımın karnı doyuyor, ben alkolden kurtuldum ve hayatım yeniden şekillendi. Hayatımdaki bu değişimi önce Allah?a sonra da belediye başkanımıza borçluyum. Bu nedenle ben de başkanımızın fotoğrafını tişörte bastırarak gururla giyiyorum ve giymeye de devam edeceğim."



İNTİHARDAN KURTARIP İŞVEREN BELEDİYE BAŞKANINA BÖYLE TEŞEKKÜR EDİYOR : Google'da Ara
İNTİHARDAN KURTARIP İŞVEREN BELEDİYE BAŞKANINA BÖYLE TEŞEKKÜR EDİYOR


 
 
İNTİHARDAN KURTARIP  İŞVEREN BELEDİYE BAŞKANINA BÖYLE TEŞEKKÜR EDİYOR
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  PROJE YAZMA VE KAYS PROJE


         İpekyolu kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2019 Yılı Mali Destek Programlarına yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında düzenlenen ?Pr

  IRAK BÜYÜKELÇİSİ AL KHATEEB GAZİANTEP


         Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr. Hussein Mahmood Al-Khateeb Gaziantep Ticaret Odası´nı ziyaret ederek iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.