Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AK PARTİ MİTİNGİNDE MAHŞERİ KALABALIK
AK PARTİ NİZİP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Nizip Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarıdan
MEHMET SARI NİZİPİ HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
CHP DEN AK PARTİ YE KATILIM


BAŞKAN İBRAHİM SARI MESLEKİ LİSELERİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
BAŞKAN İBRAHİM SARI MESLEKİ LİSELERİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 13-03-2019 / 16-55

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Nizip Hasan Hüseyin Akdoğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Programına katıldı. Başkan Sarı katıldığı programda Öğrencilere Meslek Liseleri?nin öneminden bahsetti.

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı yaptığı açıklamada ; ?Dünyada ve ülkemizde teknoloji, bilim ve sanayi devamlı gelişme göstermektedir. Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye?nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçer. Günümüzde kalifiye elemana her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Kalifiye eleman yetiştiren eğitim kurumları olarak ise meslek liseleri çok önemli bir yere sahiptir.

Üniversite mezunları, ülkemizde iş bulmakta her yıl biraz daha zorlanmaktalar. Diğer yandan bir meslek okulu mezunu ya da mesleki becerileri olan gençlerin iş bulmaları çok daha kolaydır. Nitelikli ara eleman yetiştirmekte meslek okulları ülkemizin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır.

Meslek lisesi öğrencileri çeşitli sektörlerin teknik bilgi ve becerilere sahip ara eleman veya teknisyen ihtiyacını giderebilirler.

İçinde yaşadığımız yüzyılda teorik bilgi tek başına yetersiz kalmaktadır. Pratik bilgi, el becerisi, teknik yeterlilik, ?Sanayi-Bilişim-Hizmet? sektörlerinde çok etkin, aranan ve gereken bir donanım bütünlüğüdür.

Bu okullar  eğitim süresince uygulamaya önem vererek, mezun olan gencin iş başı yaptığı gün, ?Neyi-nasıl-ne zaman-nerede? yapacağını çok iyi bilmesini sağlar. Meslek eğitimi alan öğrenciler, gören, dokunan ve uygulayan elemanlardır. Hayata yaşıtlarından daha erken, bir adım önde başlarlar. Hayatlarını düzene koyma yolunda daha şanslıdırlar. 

Meslek okulları ya da liseleri yalnızca eğitim ve öğretim kurumları değil, emeğin ve terin paylaşıldığı gerçek hayatın okullarıdır. Birer ?Altın bilezik? kazanmak için çaba harcamaları, işe yaradıklarının bilinciyle başlarını yastığa koymaları, ailelerine ve devletine yük olmadığının farkındalığı ile yetişen meslek okulu gençleri sağlam bir ekonominin teminatıdır. 

Türkiye?nin nitelikli iş gücü ihtiyacındaki artış, Teknik Meslek Liselerinin kariyer planlaması için doğru bir adres olduğunun göstergesidir.

Teknik Meslek Liseleri mezunlarının devamında alacakları Lisans Eğitimi ile birlikte çok kısa sürede Kariyer basamaklarının en üst noktalarına çıkması mevcut sanayi tablosunda izlenebilecek en akıllıca yollardan bir tanesidir.

Sonuç olarak, ülkemizin ilerlemesi ve gençlerimizin geleceği adına, onlara mesleki eğitim vermenin, el becerilerini geliştirmenin çok çok önemli olduğunun farkına varmalı ve eğitim sistemimizde bu noktaya dikkati çekmeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.?dedi.


BAŞKAN İBRAHİM SARI MESLEKİ LİSELERİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ : Google'da Ara
BAŞKAN İBRAHİM SARI MESLEKİ LİSELERİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ


 
 
BAŞKAN İBRAHİM SARI MESLEKİ LİSELERİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  AK PARTİ NİZİP BELEDİYE BAŞKAN


         Nizip AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı ve beraberindeki heyet, Nizip Ticaret Borsasını ziyaret etti.Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis K

  NİZİP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET


         Ak Parti Nizip Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer Nizip Ticaret Odası (NTO)?nı ziyaret etti.Nizip Ticaret Odası Me