Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
Öğrenciler makam koltuklarında
Başkan Şahinden Mehmet Sarıya ziyaret
Başkan Şahin Nizip Millet Bahçesini gezdi
Kurumlar arası Masa Tenisi Müsabakaları


BAŞKAN İBRAHİM SARI BULGUR SEKTÖRÜNE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
BAŞKAN İBRAHİM SARI BULGUR SEKTÖRÜNE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 10-09-2018 / 16-49

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI, Gaziantep Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen bulgur üreticilerine yönelik ?Sektörel İşbirliği ve İstişare Toplantısı?na katıldı. Türkiye?nin çeşitli illerinden gelen bulgur üreticilerinin katıldığı toplantıda, bulgur üretiminde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Türkiye bulgur üretiminin yaklaşık yüzde 60?lık bir bölümünün karşılandığı Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, bulgur üreticileri, ´Sektörel İşbirliği ve İstişare Toplantısı?nda bir araya geldi.

GTB ve BULSAD iş birliğiyle gerçekleştirilen toplantıda bulgur üreticileri, üretimde girdi maliyetlerinin artmasından kaynaklı yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.

GTB Meclis salonunda düzenlenen toplantıya, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, BULSAD Başkanı Bekir Dayıoğlu, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Ali Vedat Yıldırım ile Gaziantep, Mardin ve Mersin?den gelen çok sayıda bulgur üreticisi katıldı.

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, bulgurda sektörün taban fiyat belirlenmesi konusunda ortak hareket etmesinin önemine dikkat çekti.  Dünya da bulgurun tıpkı yoğurt gibi Türkçe ismiyle bilindiğini ve tüketim alışkanlığı seyrinin artmaya başladığını aktaran Sarı, ?Ekonomi Bakanlığı geçmiş dönemlerde tanıtım grupları aracılığıyla bulgura uluslararası pazarlarda tanıtım konusunda ciddi bir destek sağladı. Dünya piyasalarında bulgur Türk bulguru olarak kabul ediliyor. Bizler Anadolu topraklarında kendimize özgü bir buğdayla bulgur üretimi gerçekleştiriyoruz. Bizim topraklarımızda yetişen buğdaydan elde edilen bulgurdaki tat ve aroma, başka ülkelerdeki buğdaylardan elde edilemiyor. Bu noktada önemli bir avantaja sahibiz ve hedef pazarlardaki payımızı artırmaya yönelik yürüteceğimiz tüm çalışmalar, bulgurun ihracat kapasitesinin gelişmesine katkı sağlayacaktır? ifadelerini kullandı.

Toplantı, Bulgur üreticilerinin sektörde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini dile getirmesiyle sona erdi.


BAŞKAN İBRAHİM SARI BULGUR SEKTÖRÜNE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI : Google'da Ara
BAŞKAN İBRAHİM SARI BULGUR SEKTÖRÜNE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI


 
 
BAŞKAN İBRAHİM SARI BULGUR SEKTÖRÜNE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI


         Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 99´ıncı yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Nizip ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.  

  ÖĞRENCİLER MAKAM KOLTUKLARINDA


         Öğrenciler Makam Koltuklarında Nizip ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı kapsamında okul idarecileri ile birlikte protokol