Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
HİDROLİK HI VAC YÜKSEK VAKUMLU
NİZİP TE ÖLEN 3 KİŞİ YAN
AKDOĞAN VE ERDOĞAN ESNAFLARI ZİYARET ETTİ
MİLLETVEKİLİ ADAYI ERDOĞAN PARTİLERLELE BULUŞTU
CİNAYET ZANLISI DAMAT ADLİYE DE


TOBB MEYBEM İLE NTB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI - - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
TOBB MEYBEM İLE NTB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 08-03-2018 / 17-04

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı yaptığı açıklamada; Nizip Ticaret Borsası (NTB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi  (MEYBEM) arasında geçtiğimiz hafta bir işbirliği protokolünün imzalandığını ifade ederek, protokol kapsamında çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren çalışanların ?Meslek Yeterlilik Belgesi ? sınavları için Nizip Ticaret Borsasına başvurabileceklerini açıkladı.

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli meslek guruplarında bulunan 81 meslekte ?Mesleki Eğitim Yeterlilik Belgesi? alınmasının zorunlu hale getirildiğini ifade eden İbrahim Sarı, söz konusu mesleklerde yeterlilik belgesi olmayan kişileri çalıştıran işverenlere, kişi başı ve çalışılan her ay üzerinden idari para cezası uygulandığını hatırlattı.

Metal , inşaat ve makine gibi sektörlerdeki meslek gruplarının bu kapsamda yer aldığını belirten İbrahim Sarı, "Bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerimizin herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmaması için Nizip Ticaret Borsasına ?Mesleki Yeterlilik Belgesi? başvurusunda bulunması gerekmektedir. Nizip Ticaret Borsasında TOBB ve MEYBEM işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan sınavlarda başarılı olan katılımcılar Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklar." dedi.

Mesleki yeterlilik belgeli çalışan istihdam edilmesi durumda ise SGK işveren prim teşvikinden 12 ay boyunca yararlanabileceğinin altını çizen Sarı, ayrıca işverenin Mesleki Yeterlilik Belgesi olan yeni bir çalışanı istihdam etmesi durumda ise firma SGK işveren prim teşvikinden 54 aya kadar yararlanabileceğini sözlerine ekledi.

 TOBB MEYBEM İLE NTB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI : Google'da Ara
TOBB MEYBEM İLE NTB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI


 
 
TOBB MEYBEM İLE NTB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
       

  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ NDEN NİZİP


         Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Teşkilatı ve milletvekili adayları, Nizip Ticaret Odası?nı (NTO) ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaretin açılı

  NİZİP TE 20 BEKÇİ YEMİN


         Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından eğitimleri tamamlanan 20 mahalle ve çarşı bekçisi düzenlenen yemin töreniyle göreve başladı. Nizip İlç