Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
NİZİP ÜLKÜ OCAKLARINDAN KONFERANS
NİZİP TE PROJE KAPANIŞ TÖRENİ
KIŞIN MANGALDA ÇAY KEYFİ
MOTOSİKLET HIRSIZLARI TUTUKLANDI
TRAFİK EKİPLERİNDEN DENETİM


NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
NTO DA İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 29-06-2018 / 17-04

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

Nizip Ticaret Odası (NTO) ve Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Nizip Şubesi işbirliği ile İmar Barışı Yasası bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Saat 15:00?da Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonunda geniş bir katılım ile başlayan toplantıya Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mahmut Polat, NTO Meclis Üyesi Ersin Özdemir ve NTO Disiplin Kurulu Üyesi ve TÜMSİAD Nizip Şubesi Başkanı Orhan Budak ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları katıldı.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan NTO Disiplin Kurulu Üyesi ve TÜMSİAD Nizip Şubesi Başkanı Orhan Budak, ?Bizim amacımız uygulamaya giren İmar Barışı Yasası hakkında halkımızı en doğru bir şekilde bilgilendirmek ve maksimum derecede faydalanmalarını sağlamaktır.? dedi.

İmar Barışı ile Türkiye genelinde yaklaşık 13 Milyon yapının imar ve ruhsat sıkıntısının son bulunmasını beklendiğini belirten Orhan Budak sözlerini şu şekilde sürdürdü:? Çevre ve Şehircilik ile Maliye Bakanlıkları tarafından hazırlanan, "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar" başlıklı tebliğ, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğ, Yapı Kayıt Belgesi müracaatı, bu belgenin bedelinin hesaplanması ve ödenmesi, belge verilen Hazineye ait taşınmazların satışı, Yapı Kayıt Belgesi düzenlenmeyecek yapılar ile bu belgenin düzenlenmesi safhasında yalan beyanda bulunanlar hakkında yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsamaktadır. Buna kanuna göre, Yapı Kayıt Belgesi 31 Aralık 2017´den önce yapılmış yapılar için verilecektir. Belge için müracaatlar 31 Ekim 2018´e kadar yapılacak olup belge bedeli ise 31 Aralık 2018´e kadar ödenebilecektir. Bu yasa izinsiz olan yapılar için önemli bir fırsattır.? şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları tarafından katılımcılara bilgilendirme sunumu yapıldı.

Soruların cevaplanması ile son bulan toplantıya, mimarlar, inşaat mühendisleri ve çok sayıda Nizip Ticaret Odası üyesi de katıldı.

 NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi : Google'da Ara
NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi


 
 
NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  KIŞIN MANGALDA ÇAY KEYFİ


         Cumhuriyet Meydanı´nda çay ocağı işleterek geçimini sağlayan 25 yıllık kahveci Murat Sarı, müşterilerini memnun etmek için hazvelde çay keyfi sun

  MOTOSİKLET HIRSIZLARI TUTUKLANDI


         Nizip ilçesinde farklı tarihlerde 2 motosiklet çalan 3 zanlı Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin başarılı çalışmasıy