Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
JANDARMA YA MUKAVEMETTE BULUNAN 2 KİŞİ
POLİS TELEFON DOLANDIRICILARINA GÖZ AÇTIRMADI
NTO DA İKİNCİ EL MOTORLU KARA
NİHEM DEN EĞİTİME MERHABA GECESİ
NİZİP BELEDİYESİ NDEN SPOR ALANI


NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
NTO DA İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 29-06-2018 / 17-04

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

Nizip Ticaret Odası (NTO) ve Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Nizip Şubesi işbirliği ile İmar Barışı Yasası bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Saat 15:00?da Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonunda geniş bir katılım ile başlayan toplantıya Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mahmut Polat, NTO Meclis Üyesi Ersin Özdemir ve NTO Disiplin Kurulu Üyesi ve TÜMSİAD Nizip Şubesi Başkanı Orhan Budak ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları katıldı.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan NTO Disiplin Kurulu Üyesi ve TÜMSİAD Nizip Şubesi Başkanı Orhan Budak, ?Bizim amacımız uygulamaya giren İmar Barışı Yasası hakkında halkımızı en doğru bir şekilde bilgilendirmek ve maksimum derecede faydalanmalarını sağlamaktır.? dedi.

İmar Barışı ile Türkiye genelinde yaklaşık 13 Milyon yapının imar ve ruhsat sıkıntısının son bulunmasını beklendiğini belirten Orhan Budak sözlerini şu şekilde sürdürdü:? Çevre ve Şehircilik ile Maliye Bakanlıkları tarafından hazırlanan, "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar" başlıklı tebliğ, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğ, Yapı Kayıt Belgesi müracaatı, bu belgenin bedelinin hesaplanması ve ödenmesi, belge verilen Hazineye ait taşınmazların satışı, Yapı Kayıt Belgesi düzenlenmeyecek yapılar ile bu belgenin düzenlenmesi safhasında yalan beyanda bulunanlar hakkında yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsamaktadır. Buna kanuna göre, Yapı Kayıt Belgesi 31 Aralık 2017´den önce yapılmış yapılar için verilecektir. Belge için müracaatlar 31 Ekim 2018´e kadar yapılacak olup belge bedeli ise 31 Aralık 2018´e kadar ödenebilecektir. Bu yasa izinsiz olan yapılar için önemli bir fırsattır.? şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları tarafından katılımcılara bilgilendirme sunumu yapıldı.

Soruların cevaplanması ile son bulan toplantıya, mimarlar, inşaat mühendisleri ve çok sayıda Nizip Ticaret Odası üyesi de katıldı.

 NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi : Google'da Ara
NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi


 
 
NTO da İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  JANDARMA YA MUKAVEMETTE BULUNAN 2


         Gaziantep?in Nizip ilçesinde iki grup arasında çıkan tartışmada Jandarma personeline sözlü mukavemette bulunan 4 kişi gözaltına alındı.   E

  POLİS TELEFON DOLANDIRICILARINA GÖZ AÇTIRMADI


         Alınan bilgilere göre, Eyüp Sultan Mahallesi?nde ikamet eden M.N isimli bayanı telefonla arayarak kendilerini Baş Komiser olarak tanıtıp adına kayıtlı kr