Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
MEHMET SARI BİRECİK CADDESİ ESNAFIYLA BULUŞTU
Nizip in Kalkınması İçin İşbirliğimiz Devam
3 BÜYÜK AİLEDEN AK PARTİ YE
MUHTARLAR DAN KAYMAKAM ŞAHİN E ZİYARET
NTO DAN ZİRAAT ODASI NA ZİYARET


YETİM ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEK OLDU - EĞİTİM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
YETİM ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEK OLDU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 14-01-2019 / 16-55

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  


Abdulahmithan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri farklı okullarda okuyan yetim öğrencilerin hayallerini gerçekleştirerek isteklerini yerine getirdi.

                                                                 

Proje kapsamında, belirledikleri yetim öğrencileri okulda ağırlayan Abdulahmithan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Aliye Yaşar, öğrencilerle kısa bir süre sohbet ederek onların istediği eşyaları verdi.

 

Proje kapsamında istedikleri eşyaları biranda yanlarında gören yetim öğrencilerin mutluluğu ve heyecanları gözlerinden okundu.

 

Okul Müdürü Yaşar yaptığı konuşmada, eğitimin sadece okuma yazma olmadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.

 

??Abdülhamithan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler proje okulu öğrencilerimizin gerçekleştirdiği "Hayalim Gerçek Olsa" projesi kapsamında ilçemizde eğitim gören otuz beş yetim ve öksüz öğrencinin istek ve hayallerine ulaşılması sağlandı. Farklı okullarda bulunan bu öğrenciler mektup yazarak hayallerini öğrencilerimize ulaştırdılar ..Projede yer alan öğrencilerimiz ise hazırladıkları afişlerle ve sosyal medya paylaşımları ile hayırseverlerin de desteğini sağlamış böylece "pek çoğumuz için küçük ama onlar için büyük sayılacak" hayallerine dokunmuş oldu. Çocuklar; yatak, bisiklet, pizza, sinemaya gitme,lünapark gitme akülü araba, kumandalı uçak ve araba hatta çorap gibi hayallerine öğrencilerimizin bu projesi sayesinde kavuşmuş oldu. Bu projeyle öğrencilerin, merhamet, yardımlaşma ve güzellikleri paylaşma gibi değerleri işlemesine ve farkına varmasını hedefledik. Eğitim öğretimin test çözmeden ibaret değildir.  Değerleri vermek; sağlıklı düşünen, hisseden ve davranan bireylerin yetiştirilmesi için gerekli ve vazgeçilmez bir eğitimdir.  Bugün bu projeyle bunu verebildiğimizi düşünüyorum?? dedi.

 
YETİM ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEK OLDU : Google'da Ara
YETİM ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEK OLDU


 
 
YETİM ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEK OLDU
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER


         Nizip Gençlik Platformu, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nizip Gençlik Merkezi Müdürlüğü?nün katkılarıyla, Nizip Halkına yönelik NLP Birli

  ÖĞRENCİLER MAĞAZADA KİTAP OKUDU


         Hatice Seyit Çeker İlkokulu tarafından  "Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor" projesi kapsamında "Her Yerde Kitap Okuyorum" etkinliği düzenlendi.