Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
GAZİANTEP 2018 YILINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İHRACATLA TARİHİ
ÖZEL NİZİP ARTI FEN VE ANADOLU
NÖBETÇİ ECZANE SAYISI 2 OLMALI
MHP İLÇE BAŞKANI KARABACAK OLDU
YETİM ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEK OLDU


SURİYELİLERE PSİKOSSOYAL EĞİTİMİ VERİLECEK - EĞİTİM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
SURİYELİLERE PSİKOSSOYAL EĞİTİMİ VERİLECEK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 09-02-2018 / 18-08

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  

Konuyla ilgili konuşan Nizip Abdulkadir Sayın Rehberlik ve  Araştırma Merkezi Müdürü Yusuf Çetinkaya yaptığı açıklamada, Suriye?de yaşanan savaş nedeniyle yurtlarını bırakıp göç etmek zorunda kalan mültecilere Türkiye?nin kucak açtığını ve yaşadığı acıları hafifletmek adına en üst devlet erkanından vatandaşına kadar büyük bir kadirşinaslık gösterdiğini ifade etti.

Bu bağlamda, ilçemiz Suriye sınırına yakın olmasından ve ekonomik hareketliliğinden dolayı bölgenin en fazla göç edilen ve  mülteci barındıran yerlerinden birisi olduğunu ve göç ve savaş ile psikolojik ve sosyal travma yaşayan mültecilerin, topluma entegrasyonu ve zorluklarla baş edebilmesi  adına  Abdulkadir Sayın Rehberlik ve  Araştırma Merkezi olarak bir çalışma yaptıklarını söyleyen Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti.

Mülteci eğitim merkezlerinde engelli olduğu halde tanılanamadığı için ortak müfredata uymaya zorlanması gibi nedenlerden dolayı, engelli bireyi bulunan mülteci ailelerinin, tüm sorunların yanında ayrıca engelli bir bireyle yaşamanın zorluğuyla baş edebilme kapasitesinin artırılması için, Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği´nin 14 ve 19. Maddelerine istinaden psikososyal içerikli bir proje hazırladık.Proje başvurusunu  Türkiye Ulusal  Ajansı KA1 Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Programı  çatısı altında ´´ Engelli Mülteci Ailelerinin Psikososyal Eğitimi´´ başlığıyla yaptık. Projemiz Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Bu projeyle  yukarıda belirtilen sorunların çözümüne katkı sağlamak için, elde edilen hibe ile özel eğitim ve rehberlik  öğretmenleri  olmak üzere 5  personelimiz Finlandiya´da  5 günlük eğitim programına katılacaklar. Kurs sonunda Türkiye´ye dönen öğretmenler, kazanımlarını kurum personeline aktararak   engelli mülteci ailelerine, yaşadıkları travma ile baş etme becerilerini kazanma, yeni toplumu tanıma ve uyum becerilerini geliştirme, engelli bireyin engelli ile ilgili bilinçlenme, sosyal haklarını bilme,  uygun  eğitim kurumlarını tanıma ve yönlendirme becerisi kazandırmak amacı ile engelli birey ve ailelerine özel eğitim ve psikososyal eğitim çalışmaları, danışma ve seminerler yaparak  onların hayata tutunmasına yardımcı olmaya çalışacaklar. Projemizin ülkemize ve mülteci ailelerine hayırlı olmasını diliyor, projemize desteklerini esirgemeyen  İlçe Kaymakamı Kemal Şahin  ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş beye teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

 


 


SURİYELİLERE PSİKOSSOYAL EĞİTİMİ VERİLECEK : Google'da Ara
SURİYELİLERE PSİKOSSOYAL EĞİTİMİ VERİLECEK


 
 
SURİYELİLERE PSİKOSSOYAL EĞİTİMİ VERİLECEK
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  ÖZEL NİZİP ARTI FEN VE


         Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yardım kampanyası düzenleyen Özel Nizip Artı Fen ve Anadolu Lisesi, 40 aileye ulaştırmak için hazırladıkları gıda

  YETİM ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEK OLDU


         Abdulahmithan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri farklı okullarda okuyan yetim öğrencileri