Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Nizip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
NTO dan ?Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
Başkan Sarı, stantları gezdi
13 Yıldır Küs


Önce Eğitim, Sonra Ceza - EĞİTİM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
ÖNCE EĞİTİM, SONRA CEZA
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 03-09-2019 / 20-23

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  

Önce Eğitim, Sonra Ceza

İlçemizde sık sık gündeme getirdiğimiz yaya geçitlerine nihayet kavuştuk. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Nizip Belediyesi ekipleri tarafından ilçemizin ana arterlerine yaya geçitleri yapıldı. Daha önceleri sadece Atatürk Bulvarı ile Mustafa Kökmen Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçit çizgileri şimdi şehrin ana arterlerinden her yere yapıldı. Şimdi yaya geçitleri bittiğine göre yaya ve sürüleri eğitme aşaması kaldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından ?Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın? sloganıyla 2019 yılını ?Yaya Öncelikli Trafik? yılı ilan ederek, ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya başlattı. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74´üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; "Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar" hükmü getirildi. Bu düzenleme ile artık araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işaret bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş; kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundalar. Trafik kazalarında her yıl yaklaşık bin 700 yayayı kaybettiğimiz düşünüldüğünde mevzuatta getirilen bu yeni düzenlemenin geniş kitlelere duyurulması, bu konuya ilişkin farkındalığın arttırılarak tüm sürücülere bu davranışın kazandırılması çok önemli bir hale gelmektedir.

Yaya ve sürücülere gerekli uyarılar yapıldıktan sonra uymayanlara da gerekli para cezaları uygulanmalıdır. Yapılacak olan sistemde ?Önce Eğitim, Sonra Ceza? sloganı uygulanmalıdır. Yaya geçitlerinde önceliğin yayaların olduğu tüm sürücülere öğretilmelidir. İlçemize bu hizmeti geçte olsa kazandıran tüm yetkililere teşekkür ediyorum. 2019 yılı için yayalara yol vermeyen sürücülere 604 lira idari para cezası kesiliyor.


Önce Eğitim, Sonra Ceza : Google'da Ara
Önce Eğitim, Sonra Ceza


 
 
Önce Eğitim, Sonra Ceza
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  NTO DAN ?BEN OKUYORUM, GAZİANTEP


         NTO?dan ?Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor" Projesine Destek Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan "Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor" Projesi kapsamında Nizi

  GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ GELECEK PROJESİ


         Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi Nizip?te Başladı?Güvenli Okul Güvenli Gelecek? projesi, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İçişleri Bakanı Süleyman

 


reklamNizip - 2010 Nizip Radyo Televizyon { NRT } Türkiye'nin Haber Sitesi
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik ilkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
nrtmedya.com || Coder / Dizayner
info@nrtmedya.com