Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
HAPİS CEZASI BULUNAN ZANLI DAHA
NİZİP TE MÜTEVELLİ HEYETİ SEÇİMİ YAPILDI
MAHALLE BEKÇİLERİNDEN KAÇAKÇILARA DARBE
NİZİP MUHTAR SPOR DAN VALİ GÜL
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZÎ SERTİFİKA TÖRENİ


NİZİP BİLİM TEKNİK KOLEJİ AÇILDI - EĞİTİM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
NİZİP BİLİM TEKNİK KOLEJİ AÇILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 04-04-2018 / 17-02

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  

Mesleki alanda ücretsiz bir şekilde birçok ilde eğitim veren Bilim Teknik Koleji Nizip ilçesinde şubesini açarak hizmet vermeye başladı.

 

Konuyla ilgili konuşan Zehra Nuslan İslam, Bilim Teknik Koleji?nin mesleki alanda eğitim veren özel bir okul olduğunu söyledi.

 

Zehra Nuslan konuşmasında; ?Bilim Teknik Koleji?nin özel bir okul olmasına rağmen %100 ücretsiz eğitim veren bir okul olduğu için devlet öğrenci başına tam teşvik veriyor. Mesleki alanda eğitim veren bir okul olduğu için öğrenci ikinci yıldan itibaren bölüm seçiyor, bölüm seçtiği için biz kurum olarak öğrencinin sigortasını yapıyoruz. Bölümlerimiz Elektrik, Elektronik, Metal Gıda ve Endüstriyel Otomasyon?dan oluşuyor. Öğrenci 12. sınıfa yani son sınıfa geldiğinde staj dönemi var, öğrencinin mağdur olmaması adına staj yerlerini biz belirliyoruz. Öğrenci bizim belirlediğimiz yerlerde staj yaparken aylık asgari ücretin üçte biri kadar maaş alıyor. Öğrenci mezun olduktan sonra dilerse kendi işyerini açabiliyor, İşyeri Açma Belgesi veriliyor. Öğrenci dilerse kendi işyerini açabiliyor ?Ha yok, işyeri açmak istemiyorum, eğitime devam etmek istiyorum üniversite okumak istiyorum? dediği takdirde ise kendi bölümünü seçerse eğer 40 ila 50 arasında bir ek puan veriliyor. Öğrenci bu 40 ila 50 arasında ki ek puanlı binlerce öğrencinin önüne geçiyor, üniversiteyi kazanabilme ihtimali artıyor? dedi.

 

 NİZİP BİLİM TEKNİK KOLEJİ AÇILDI : Google'da Ara
NİZİP BİLİM TEKNİK KOLEJİ AÇILDI


 
 
NİZİP BİLİM TEKNİK KOLEJİ AÇILDI
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  NİZİP TE PROJE KAPANIŞ TÖRENİ


         Nizip ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü tarafından hazırlanan ?Sporla Kaynaş Umutla Yarınlara Koş? projesinin kapanış töreni

  SODES PROJELERİ KAPANIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ


         Nizip Kaymakamlığı ve Nizip Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ?Okullarımızda Tiyatro Gösterileri, Sinema Günleri ve Kitap Okuma Etkinlikleri? ile ?Çal