Nizipin eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Başarısı

Nizipin eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Başarısı

Nizip´in eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Başarısı

Nizip Emel Eyyup Fındık İlkokulu, e Twinning Okul Etiketi ni alan Nizipte ilkokul ve Gaziantepte ise ilk beş okuldan biri oldu.
eTwinning, Avrupadaki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak için kurulmuş Avrupadaki en heyecan verici öğrenme platformudur.
Nizip Emel Eyyup Fındık İlkokulu öğretmenleri projeler yürütmektedir, bu projelerden biri olan Better Together (Birlikte daha iyi anlamına gelmektedir) eTwinning projesi ile Emel Eyyup Fındık İlkokulu İngilizce öğretmeni Fatma Aslan, Ulusal kalite etiketi aldı. Projemizde Web 2.0 araçları kullanılarak geleneksel eğitim yöntemleri yerine teknoloji derslere dahil edildi.
e Twinning bireysel olarak değil tüm okul öğretmenler ve okul liderinden oluşan ekiplerin çalışmalarını tanıtmak ve değerlendirmek istemektedir. Bu sebeple e Twinning okul etiketi ortaya çıkmıştır. eTwinning Okulları, kendi bölgelerinde lider olarak tanınmakta ve dijital uygulamalar, e-Güvenlik uygulamaları, pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar, personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi, personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi gibi konularda uzmanlıklarını başkalarına aktarmaktadırlar. 2018 Kasım ayında başlayan başvurular 2019 Şubat ayında sona ermişti. Emel Eyyup Fındık İlkokulu e Twinning ekibiyle gerekli çalışmaları yaparak başvuru yapmış ve bu ödülü almaya hak kazandı. Emel Eyyup Fındık İlkokulu e Twinning okul etiketi alan Nizipte ilk okul ve Gaziantepte ise ilk beş okuldan biri oldu.
Okul Müdürü Mehmet Gören, bu başarının bir ekip çalışması olduğunu belirterek bu başarıyı oluşmasını sağlayan başta okul öğretmenlerine, Gaziantep Mili Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeşe teşekkür etti.